İlahi İndir, Bedava Dini Programlar ve Bayram Mesajları

Bu gece rahmet gecesi

Peygamber Efendimiz’in kutlu doğum günü tüm İslam âleminde bu gece coşkuyla kutlanacak. Dünyanın her köşesinde camilere akın edecek Müslümanlar el açarak insanların mutluluğu ve barışın hakim olması için dua edecek.

Bu gece Mevlid Kandili. İnsanlığın kurtuluşu için gönderilen son ve en büyük Peygamber olan Hz. Muhammed’in (sav.) dünyayı teşrif ettiği bu mübarek gecede tüm İslam âlemi camilere akın ederek barış ve mutluluğun dünyada hakim olması için dua edecek. İnsanlığı karanlıktan aydınlığa çıkarmak için gönderilen Peygamber Efendimiz yaşamı ve tavsiyeleri bu kutlu gecede bir kez daha en güzel şekilde yâdedilecek.SEVGİYİ ÖĞÜTLEDİ

Mevlid Kandili’nin, Hz. Peygamber’in insanlığa sunduğu bütün değerleri ve yol gösterici öğütlerini anlama ve bu anlayışla yaşama ve yenilenme zamanı olduğunu belirten Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, yayınladığı kandil mesajında “O Rahmet Peygamberi birbirimizi sevmeyi imanın bir gereği olarak ifade etmiş, sevgi ve imanı toplumsal barışın temel direği yapmıştır” diyerek insanların bir birini sevmesini ve saygı göstermesini tavsiye etti. Bardakoğlu, Efendimiz’in sünnetinin ve sîretinin bütün yönleriyle tanınması, insanlığın huzur ve mutluluğu için yaptığı çağrının güncelleştirilerek hayatımıza yansıtılması çağrısını yaptı.

İçimizdeki en iyi örnek

Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, Peygamber Efendimiz’in Kur’an’da ‘yaşanabilir en güzel model’ olarak takdim edildiğini belirterek örnek alınmasının istendiğine dikkat çekti. Peygamberimiz’in Tevbe Suresi’nde ‘bizim içimizden bize gelmiş’ diye takdim edilmesinin Peygamberimiz’in örnek olmasının imkanına işaret için olduğunu belirttti.

Yeni Şafak

Per, Ağustos 11 2011 » Kandiller

Yorum yap. Düşüncelerini paylaş.