İlahi İndir, Bedava Dini Programlar ve Bayram Mesajları

İslam dünyadaki acının sorumlusu

ABD’de Cumhuriyetçi başkan adayı McCain’in ‘gurusu’ olarak geçen rahip, kitabında “İslam, dünyadaki acının sorumlusu. Muhammed vahiylerini şeytandan aldı” diyor..

Kasımdaki başkanlık seçiminde yarışan adaylarla ilgili din tartışmaları bitmiyor. Demokrat Parti’nin aday adaylarından Barack Obama’nın Müslüman olduğu tartışmaları sonrası bu kez oklar Cumhuriyetçi Parti’nin adayı John McCain’e çevrildi. Ülkenin önde gelen gazeteci bloglarında, “McCain’in akıl hocası tam bir İslam düşmanı” şeklinde iddialar ortaya atıldı.‘İSLAM BÜYÜK TEHDİT’

26 Şubat’ta Ohio’da düzenlenen bir mitingde onunla birlikte boy gösteren Rod Parsley halka, “O güçlü ve istikrarlı bir muhafazakâr” şeklinde seslendi. Ancak 12 bin üyeli bir kilisenin başında bulunan Parsley, 2005 yılında çıkan “Silent No More” (Artık Sessiz Kalmam) adlı kitabında açıkça İslam’a karşı olduğunu belirtiyor. ABD’nin “ruhsal bir çöküntü” içinde olduğunu öne süren rahip, İslam dininin de en büyük tehditlerden biri olduğunu yazıyor. “İslam: Allah’ın Kandırılması” başlıklı bölümde şu ifadeler yer alıyor: “Amerika bu yalan dinin yok edilmesi üzerine kurulmuştur. Kolomb da 1492’de Yeni Dünya’yı keşfettiğinde İslam’ın ordularını Avrupa’nınkilerle yenme hayalini taşıyordu. İslam, dünyadaki acıların, kanın ve yıkımın sorumlusu”

‘ARTIK ZAMANI GELDİ’

Kendisini “Hıristokrat” olarak tanımlayan Parsley, Hz. Muhammed için de “vahiylerini Tanrı’dan değil, şeytanlardan alıyor” diyor. “İslam’ın amacı dünyayı şiddetle ele geçirmek” diyen Parsley, “Biz Hıristiyan bir toplum muyuz? Evet. Zaman gelmiştir” ifadeleriyle bu bölümü bitiriyor. Protestanlığın Baptist inancına mensup McCain’in, partinin sıkı muhafazakâr tabanının desteğini almak için Parsley’nin desteğine çok ihtiyacı olduğu belirtiliyordu.

Sabah

Pts, Haziran 4 2018 » Dini Haberler

Yorum yap. Düşüncelerini paylaş.